دوره جامع آموزش طراحی لباس در شیراز

هزینه کلاس آموزش طراحی لباس: تماس با کارشناسان

آموزش طراحی لباس در شیراز

آموزش طراحی لباس یکی از جالب ترین دوره های مهارتی است که برای علاقه مندان به هنر و مد جذابیت دارد. کارگاه آموزش طراحی لباس در شیراز shahr-raz.com یکی از دوره های تخصصی و محبوب این آموزشگاه است. این دوره مهارت های آموزش طراحی لباس ومد را همراه با آخرین آموزه ‌های دنیای مد به دانشجویان ارائه می دهد.

اگر علاقه مند به آموزش طراحی لباس در شیراز هستید پس به شما توصیه می شود این دوره را بگذرانید زیرا پس از اتمام این دوره ارزشمند قادر خواهید بود انواع لباس های شیک و جذابی را که دوست دارید طراحی کنید. یکی از مهم ترین و البته سودآورترین دوره ها در زمینه مد، دوره «طراحی لباس» است. دوره های آموزش طراحی لباس در شیراز می تواند سکوی پرشی برای افراد علاقه مند برای ورود به دنیای حرفه ای طراحی مد و فشن باشد.

فهرست مطالب

طراحی لباس چیست؟

طراحی لباس بخشی از هنر است که به فرایندهای مختلف طراحی، دوخت و متناسب سازی رنگی دلالت پیدا می‌کند. طراحان لباس به عنوان هنرمند، دارای ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند. طراحی لباس به دلیل نحوه اجرا، می‌تواند دارای دو بخش کلی باشد که فرایندهای آموزش طراحی لباس و یادگیری  این دو مورد، به گونه‌ای متفاوت اجرا می‌شود.

دسته‌بندی انواع طراحی لباس

همانطور که گفته شد، در آموزشگاه طراحی لباس در شیراز ، طراحی لباس در دو دسته صورت می‌گیرد.

طراحی و دوخت لباس سفارشی

اغلب خیاط‌ها در دسته طراحی و دوخت لباس سفارشی قرار می‌گیرند. به طوری که برای این افراد آزادی عمل چندانی تعریف نشده و طراحی لباس، وابسته به سلیقه و سفارش مشتری خواهد بود. در نتیجه آموزش طراحی لباس در این نوع، شامل یادگیری الگوهای مختلف لباس و فرایندهای دوخت خواهد بود‌.

به علاوه، باید گفت که این سبک طراحی لباس، در قالب عمده هم قابل اجرا است و در رابطه با تولید پوشاک عمده هم از این نوع آموزه بهره گرفته می‌شود. پوشاک عمده دارای قالب و الگوهای یکسانی هستند که دائما تکرار می‌شوند. این سبک خیاطی در تولیدی‌های پوشاک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی لباس به صورت خلاقانه

گونه‌ای دیگر از “آموزش‌های طراحی لباس”، در رابطه با طراحی انواع لباس‌ها و پوشاک، به صورت خلاقانه است که سبب طراحی و تولید لباس‌های جدید و متفاوت می‌شود. طراحان لباسی که در زمینه فشن کار می‌کنند، از این سبک آموزش بهره می‌گیرند. به طوری که تمامی فاکتورها در رابطه با دوخت لباس، بسته به سلیقه خود فرد طراح صورت می‌گیرد.

پارامترهای آموزش طراحی لباس در شیراز

طراحی لباس بسته به ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند دارای پارامترهای به خصوصی باشد که هر کدام از این پارامترها دارای جایگاه متفاوتی در بحث طراحی لباس هستند. در حقیقت عناصر مختلفی که در طراحی لباس وجود دارند، عاملی برای پیدایش پارامترهای طراحی لباس هستند.

  • جنس پارچه : از مسائل مهمی که در رابطه با طراحی لباس مطرح می‌شود، جنس پارچه به کار گرفته شده است. در واقع پارچه‌های مختلف به دلیل بافتی که دارند، می‌توانند برای شکل‌های مختلفی از لباس‌ها مناسب باشند.
  • طرح پارچه : پارچه‌ها می‌توانند طرحدار و یا ساده باشند بنابراین بسته به مدل لباس، از پارچه مناسبی باید بهره گرفته شود. به طوری که برای لباس‌هایی با مدل شلوغ، بهتر است از پارچه‌های ساده استفاده شود.
  • رنگ بندی : در مورد لباس‌های چند تکه، رنگ بندی و توجه به تناسب رنگ‌ها مطرح خواهد بود. این موضوع روی زیبایی کار موثر واقع می‌شود.

در حالت کلی مولفه‌ها و پارامترهای متنوع دیگری هم وجود دارد که هر کدام در جایگاه خود دارای ویژگی‌های مختلفی هستند و سبب نیاز به آموزش طراحی لباس در کلاس طراحی لباس می‌شوند.

چگونه طراحی لباس را شروع کنیم

چگونه طراحی لباس را شروع کنیم؟

امروزه بسیاری از افراد از طریق “دوره های آموزشی طراحی لباس و مد” به سطح حرفه ای بالاتری می رسند. برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای و با استعداد در این زمینه، ابتدا باید با اصول و قواعد طراحی لباس آشنا شوید و این هنر را از ابتدا یاد بگیرید. مرکز آموزش طراحی لباس در شیراز shahr-raz.com به عنوان دوره های پیشرو طراحی لباس و مد، شما را تا حد امکان برای یادگیری طراحی لباس آماده می کنیم تا به بالاترین سطح دانش در این زمینه دست یابید.

این مرکز در پایان هر دوره “آموزش طراحی لباس” به کارآموزان عزیز مدرک و گواهی بین المللی ارائه می دهد. این مدرک به شما کمک خواهد کرد تا بدون مشکل در ایران یا خارج از کشور برای خود کار کنید. باید گفت با توجه به مد روز، طراحی لباس یکی از مشاغل سودآور است، بنابراین چرخ اقتصادی برخی کشورها مانند ایتالیا، برزیل، ترکیه و… از طریق صادرات پوشاک می چرخد.

مجموعه معتبر آموزش طراحی لباس در شیراز با اساتید برجسته و متخصص خود دوره های طراحی مد و لباس را برای دانشجویان برگزار می کند. این دوره برای کسانی است که می خواهند این حرفه را به طور جدی و حرفه ای آموزش ببینند و وارد بازار کار آن شوند.

tips for learning to design clothes

برای یادگیری طراحی لباس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

رسم الگوی مناسب روی کاغذ

از آنجایی که هر لباس اولین ایده ای است که روی کاغذ کشیده می شود و سپس به لباسی که می ‌پوشیم تبدیل می شود، بنابراین می توان گفت اساس اصلی هر لباسی الگوی کشیده شده روی کاغذ آن است. این نکته حاکی از آن است که اولین چیزی که در آموزش طراحی لباس یاد می گیرید کشیدن یک الگوی خوب است. باید استعداد هنری داشته باشید تا الگوی شما به گونه ای باشد که بعداً صدها نفر از لباس طراحی شده شما استفاده کنند. حتما به این نکته توجه کنید که برای استفاده از اصول مد و فشن در طراحی های خود نترسید.

سعی کنید از لوازم اورجینال و باکیفیت استفاده کنید

صنعت طراحی لباس و مد ارتباط بسیار نزدیکی باهم دارند و طراحان لباس نمی توانند تاثیر مد را در کار خود نادیده بگیرند.

به همین منظور این نکته  را در زمینه آموزش طراحی لباس به مطالعات مد اختصاص می دهیم. برای پیشرفت کار خود فراموش نکنید که همه چیز مربوط به مد و فشن را بررسی کنید و تحقیقات زیادی انجام دهید. بیوگرافی طراحان مد موفق را کشف کنید و سعی کنید چیزهای جدیدی از آنها بیاموزید.

مشکلات و چالش هایی که ممکن است در این مسیر با آن مواجه شوید را دقیق شناسایی کنید و از تجربه های افراد موفق نهایت استفاده را بکنید.

داشتن اطلاعات در مورد فشن و مد

صنعت طراحی لباس و مد ارتباط بسیار نزدیکی باهم دارند و طراحان لباس نمی توانند تاثیر مد را در کار خود نادیده بگیرند.

به همین منظور این نکته  را در زمینه آموزش طراحی لباس به مطالعات مد اختصاص می دهیم. برای پیشرفت کار خود فراموش نکنید که همه چیز مربوط به مد و فشن را بررسی کنید و تحقیقات زیادی انجام دهید. بیوگرافی طراحان مد موفق را کشف کنید و سعی کنید چیزهای جدیدی از آنها بیاموزید.

مشکلات و چالش هایی که ممکن است در این مسیر با آن مواجه شوید را دقیق شناسایی کنید و از تجربه های افراد موفق نهایت استفاده را بکنید.

از الگوهای دیگران کمک بگیرید

یکی از مواردی که هنگام “آموزش طراحی لباس در شیراز” توصیه می کنیم، دریافت بازخورد از سایر طراحان مد است. این به معنای تقلید از آنها یا کپی برداری از آثار آنها نیست. زیرا در هر صنعتی باید اصل یکتایی یا منحصر به فرد بودن رعایت شود.

برای متخصص شدن در زمینه طراحی مد و لباس، شاید به دلیل نداشتن تجربه کافی، ممکن است طراحی لباس و مد برای شما سخت و خسته کننده باشد، بنابراین توصیه می کنم با الهام گرفتن از این موضوع کار خود را شروع کنید  تا با گذشت زمان و کسب تجربه بتوانید از ایدهای جدید و جذاب خود استفاده کنید.

برای موفق شدن در این حرفه باید با تغییراتی روبرو شوید که تغییر در تفکر، ایده و سبک طراحی است.